BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

STRIPTIZO ŠOKIS MIRUSIAJAM …

Taip jau sutapo, kad šiųmetis gimtadienis man buvo įsimintinas. Ta proga išsikėliau trispalvę. Kol lietus plovė valstybės vėliavą … mąsčiau ir būkštavau, kad būsiu daugelio draugų neteisingai suprastas …

Turėjau neįprastą svečią iš Izraelio. Azizas prisipažino, kad Lietuva jį seniai traukė, norėjo atvykti, bet vis neatsirasdavo progų. Svečias savo atostogas praleido Taivanyje ir domėjosi vietinių žmonių tradicijomis. Mane sudomino pasakojimas kaip jis užbaigė savo įdomią viešnagę po Taivanį.

x x x

Kas esa buvęs Taivanyje yra sužavėtas miestais, naktiniu gyvenimu. Taivanyje - gyvenimas yra linksmas, o mirtis dar linksmesnė …

Taivane gana įprastas dalykas. Striptizo šokėjos samdomos įvairioms progom - nuo gimimo dienos iki laidotuvių. Kai kuriuose Taivanio rajonuose egzistuoja originalus paprotys: per laidotuves vietoj raudų kviečiamos … striptizo šokėjos. Jų uždavinys - bent šiek tiek išsklaidyti gedinčiųjų liūdesį. Taivanio policija nesikiša, kad netraumuotų šio sielvartingo ritualo dalyvių.

Striptizo šokėjos kviečiamos tam, kad palinksmintų dvasias, kuriuos pasitinka mirusiojo vėlę. Mirusiojo artimieji nemato tame nieko blogo.

Patiko (0)

Rodyk draugams9 komentarai

 1.   dilaila 2016-09-30 17:54:35

  Įdomu kas nustatė, kad būtent striptizas pralinksmina dvasias. Gal joms linksmiau pvz. cirkas ar koks Šilanskas su Bingeliu. Ar buvo atlikti kokie bandymai ar iš karto be variantų nuspręsta - nuogi papai ir viskas. :) Jo esu girdėjusi tą fintą, bet vis tiek norisi atsidusti ir pacituoti “kiek daug pasaulyje idiotų ir kiek mažai man liko šovinių”…

 2.   Батюшка 2016-09-30 18:47:38

  Koks geras straipsnis:) Nežinau, ką galvosiu, kai man ateis laikas mirti, bet šiai dienai aš mieliau sutikčiau, kad per mano laidotuves šoktų šokėjos, nei, kad žmonės apsimestų, kad gedi arba iš tikro liūdėtų. Liūdniausia, kai žmogus verkia, kai jau nieko nebegali pakeisti :)

 3.   dilaila 2016-09-30 20:12:13

  Aha, Batiuška, jau matau tą vaizdą prie kapo duobės vos tik kas užliūdi ar ašarą nusibraukia, duobkasiai atsitraukia ir užleidžia vietą šokėjoms :D

 4.   GLUOSNIS 2016-10-02 18:11:17

  dilaila :
  Kiek daug - pasaulyje ir pačiuose mumyse nesuprasto ir paslaptingo ! …
  Kiekviena tauta turi savo papročius, tradicijas, jausmus, būdingus bruožus savo savitumą.
  Sėkmės, dalinkimės ir ieškokim sielos stebuklų !
  Ačiū,kad užsukai į mano kuklią minčių buveinę.

 5.   GLUOSNIS 2016-10-02 18:18:02

  Batiuška:
  Gyvenimas yra trumpas …………………..
  Būk laimingas ir nuolat besišypsantis……..
  Prieš mirdamas gyvenk ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
  Ačiū, kad užsukai.

 6.   Gracira 2016-10-04 03:19:36

  Cada cultura com o jeito peculiar e ímpar
  E para cada evento um ritual diferenciado
  E como é bom te ler pois a cada leitura uma rica aprendizagem
  Uma semana perfumada
  Beijos

 7.   GLUOSNIS 2016-10-07 23:33:37

  Gracita:
  Assim, cada cultura e unico …
  Obrigado por sua visita :)
  Um bom fin de semana.
  Cumprimentos da terra do ambar.
  Beijo :*

 8.   atf 2017-02-17 11:22:14

  Labai įdomių žmonių sutinki ir įdomių istorijų išgirsti. Labai netikėta, kad per laidotuves striptizo šokėjos. Kad kitose kultūrose džiaugsmingai sutinka teko girdėti. Pasakojo, kaip paskambina į tech. pagalbą, o dabar gi ta tech. pagalba per visą pasaulį išmėtyta. Tai atsiliepia indas ir kažkaip išaiškėjo, kad pas ten tą anglą, kuris skambina, artimas žmogus numirė, tai indas ir pasveikino su džiaugsminga diena :) Tipo, šventė dabar :) O šiaip tai. Pas mus krikščionis irgi turėtų būti šventė. Juk pagaliau susitiksim su Dievu. Kol kas niekaip nesuprantu, kodėl bažnyčiose verkiama.

 9.   GLUOSNIS 2017-02-25 20:11:17

  atf:
  Krikščioniškos laidotuvių apeigos yra liūdnos …, bet mūsų visų Tėvas laukia prie savo namų slenksčio ir mes visi įžengsime į Dievo džiaugsmą.

Palikti komentarą