BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

SELINDŽERIS PRIE ŠIUKŠLIŲ KONTEINERIO …

     Prie šiukšlių konteinerio aptikau Dž.SELINDŽERIO knygą “RUGIUOSE PRIE BEDUGNĖS”, vadinta “penktojo dešimtmečio moksleivių bibliją”. Knyga savo laiku susilaukė didžiausio susidomėjimo, nes atvirai, nepagražintai atskleidė tuometinio jaunimo gyvenimą. Šiais laikais jau nieko nešokiruoja vulgarizmas, įspaustas herojaus lūpuose. Labai vykusiai, meniškai atskleista jaunuolio abejojimų, sviravimų, pasipiktinimų lavina, užgriuvusi bręstant, vyriškėjant. Psichoanalitiko žodžiais: “Nesubrendusio žmogaus požymis tas, kad žmogus pasiryžęs dėl kilnaus tikslo numirti, o tuo tarpu subrendęs žmogus pasiryžęs tam tikslui pašvęsti gyvenimą.”
     Sausio 1-ą sukako 90 metų legendiniam rašytojui romano “RUGIUOSE PRIE BEDUGNĖS” Džeronui Selindžeriui. Jis iki šiol rašo, bet nieko nepublikuoja ir gyvena labai atsiskyrėliškai. Nedoda jokio interviu. Taip pat atkakliai nesutinka, kad jo kūriniai būtų ekranizuoti.
     Kadaise,aštuoniolikmetis Džeronas įsimylėjo O.O’NEIL, kuri vėliau ištekėjo už ČARLIO ČAPLINO. Gal tie laiškai, rašyti pirmajai meilei paskatino jį žengti į literatūros pasaulį. Už romaną rašytojas gavo nemažą honorarą. Už jį nusipirko sodybą, kur ir dabar gyvena.
 
     Keli įdomus faktai apie Dž.SELINDŽERĮ :

*   valgo tik natūralų maistą;
*   žavėjęsis kariuomene, po karo ėmė jos bjaurėtis;
*   patinka HEMINGVĖJUS, bet kritikos jam negailėjo;
*   mano, kad autoriai neturėtų šalia savo darbų spausdinti savo fotografijas;
*   iki šiol rašo spausdinimo mašinėlę, naudodamasis tik dviem pirštais;
*   labai mėgsta žiūrėti televizorių.        

Patiko (0)

Rodyk draugams



3 komentarai

  1.   Rasa 2009-03-19 16:35:23

    oho - nieko sau laikai atejo - Selindzeri prie siuksliu konteinerio rasti galima. Gaila kazkaip… Nors gal ir geriau, kad knyga teisinga seimininkas surado :) nors vertinama dabar

  2.   Anonimas 2009-03-29 21:40:10

    o manęs ši knyga taip nesužavėjo, kaip buvo giriama.

  3.   GLUOSNIS 2009-04-07 17:33:05

    Aš Selindžerį perskaičiau dar kartą. Mes jau praėjom
    tą etapą… :)

Palikti komentarą