BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

INDAS GAUBIAMAS TAMSIŲ PASLAPČIŲ … * 2

Žmonijos istorijoje gausu pavyzdžių apie keistus įvykius ir reiškinius, kurių priežastys - neigiamos energijos krūvį turintis daiktai. Apie tokius daiktus sako, kad jie yra prakeikti, apsėsti piktųjų dvasių … Labai suglumstam kai atsidūrem  su atsitiktinumų mistikos sutapimų.

Tapytojas, vitražistas, scenografas, religinio meno tyrinėtojas, Bažnytinio meno muziejaus įkūrėjas  Adolfas Valeška gyvendamas Indianoje - JAV sukaupė nemaža antikvarinių vertybių. Lietuvai atgavus nepriklausomybę grįžo į Lietuvą su savo darbais ir  labai retų ir vertingų antikvarinių daiktų kolekcija.  Dailininkas daug   antikvarinių daiktų  dovanojo muziejams, o didesnę dalį  paliko savo mylimam anūkui Erdvilai Valeškai. Anūkas nemaža vertybių yra pardavęs, nes reikėjo pinigų pragyvenimui …

Pamenu, sutinku vidurdienį Erdvilą skubantį  Laisvės alėja. Erdvilas ir sako, parduodąs XIII a. Čan dinastijos laikų įspūdingą žalvarinį apeiginį indą taurę - gerti vynui. Senelis pasakojo jam, kad indą  nupirkęs Havajuose iš labai sergančio ir nenorėjusio išsiskirti su savo daiktu seno japono. Japonas pardavęs indą už dviejų dienų mirė. Parduodamas indą japonas senelį du kartus griežtai perspėjo, kad jokiu būdu negalima parduoti pasipelnymo tikslais šiuo apeiginio indo. Indas gali būti tik perduodamas  iš kartos į kartą, arba dovanoti ir tik susirgus ar į didelę bėdą papuolus parduoti ir be jokio pelno. Erdvilas linkęs buvo viską žiūrėti pro pirštus tad indą atidavė į antikvariatą.

Po kiek laiko - parduotuvėje sutinku Erdvilo mama. Iš mamos išgirdau baisią žinią. Po dviejų dienų, kai buvo įstatytas antikvariate iš senelio paveldėtas indas, Erdvilas žuvo autoavarijoje. Kartu važiavęs antrosios žmonos sūnus buvo tik sužeistas.  Žūties dieną turistas iš Kinijos vaikščiodamas po  miestą ir užėjęs į antikvariatą susidomėjo indu. Prašė indo niekam neparduoti ir paliko rankpinigių - pusę kainos kainuojančio indo. Tačiau kinas taip ir nepasirodė. Savininkas kino visur ieškojo, gavęs iš viešbučio adresą bandė skambinti net į Kiniją, bet pirkėjas kaip dingo, taip dingo … tarsi mistikos rūke ištirpo …

Patiko (0)

Rodyk draugams4 komentarai

 1.   Julita 2015-12-13 18:37:08

  Daiktai kaip ir žmonės, turi savo likimus, praėjusių gyvenimų istorijas.

 2.   GLUOSNIS 2015-12-13 22:53:45

  Julita:
  Tai yra tiesa. Seni daiktai apie savo šeimininką gali papasakoti beveik viską …
  Ne vien paslaptingas kiniškas XIII a. indas yra mistika … , bet ir daugiau daiktų Erdvilas gavo nuo senelio, kurie kelia baimę … Prie tokių daiktų galima dar pridėti ir japonišką graviūrą Kitagavos Itamoro “Dvi moteris po skėčių”. Įvertinta labai brangiai. Kitagavos Itamoro graviūros aukcione - parduodamos už daugiau kaip 100 tūkstančių svarų.

 3.   GLUOSNIS 2015-12-13 23:25:17

  MIELI BLOG’O SKAITYTOJAI ! :)

  Gal ir Jūs esate susidūrę su keistomis mistinių elementų turinčių istorijomis ?
  Rašykite, pratęsim šią temą.
  Su pagarba
  -GLUOSNIS -

 4.   atf 2015-12-29 12:25:36

  Ui, man tai neteko su tokiais dalykais susidurti. Ačiū, Dievui.

Palikti komentarą