BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2014, Gegužė

NUSISEKĘS VAKAR DIENOS DARBAS

Peteris Paulius Rubensas - Mergelė Marija su vaiku

Piteris Paulius Rubensas - Mergelė Marija su kūdikiu

Rubensas tapė mergelės Marijos su kūdikiu paveikslą. Vieną dieną labai pavargęs jis išėjo iš dirbtuvės anksčiau už savo mokinius.  Mokiniai liko dar padirbėti prie paveikslų.  Vieni likę mokiniai susigrūdo prie mokytojo paveikslo  ir ėmė jį apžiūrinėti. Per spūstį vienas mokinys netyčia nubraukė nuo Marijos veido ir rankos nespėjusius išdžiūti dažus. Visi išsigando, o Van Deikas ėmėsi restauruoti paveikslą.

Kitą dieną atėjęs į dirbtuvę Rubensas nudengė paveikslą, ilgai žiūrėjo į jį ir, pasišaukęs savo mokinius, tarė :

- Štai šis veidas ir ši ranka yra geriausias nusisekęs mano vakar dienos darbas …

***
Garsus flamangų - baroko dailininkas Antonis van Deikas (1599-1641) kurį laiką buvo Piterio Pauliaus Rubenso (1577-1640) mokinys.

Rodyk draugams

NUOSTABIAUSIA PLANETOS GĖLĖ - ORCHIDĖJA

Nerasim ne vieno žmogaus kuris nebūtų abejingas nuostabiausiai pasaulyje gėlei orchidėjai. Tai neįprastų žiedų spalvų, fantastinių formų įvairovė. Ji neturi sau lygių.
Daugiau nei prieš keturis tūkstantmečius jas jau augino kinai. Aukso ordos kariai savo krepšiuose visada turėdavo džiovintų gegužraibių šakniagumbių. Tie mažyčiai rutuliukai atstodavo pietus ir vakarienę. Dėl šakniagumbių, primenančius kiaušinius, gavo orchidėjų (gr. opxis - kiaušinėlis) pavadinimą. Tailande orchidėjų lapus dedama į salotas.
XIX amžiuje tarp turtuolių buvo mada kolekcionuoti retas orchidėjas. XXa. pradžioje bumas ėmė silpnėti, kai buvo atrasti dirbtiniai orchidėjų veisimo būdai, jos vėl tapo populiarios.
Didžiausia pasaulyje orchidėja auga Brazilijos botanikos sode, kurios aukštis siekia 2,5m, o stiebai po 3-metrus. Visame pasaulyje yra 20000 orchidėjų rūšių, 100000 registruotų hibridinių orchidėjų.


Orchidėjų yra įvairių dydžių, spalvų, kvapų. Mažiausios pasaulyje orchidėjos žiedas tėra milimetro pločio. Vienos skleidžia svaiginantį kokoso riešutų arba aviečių kvapą, o kitos dvokia tarsi neplautos kojines, pūvanti mėsa. Pas kai kurias orchidėjas žiedai nužydi tiesiog per porą dienų arba net valandų. Naktinė orchidėja savo žiedus išskleidžia naktį ir suskleidžia ryte. Žiedui susiskleidus, naktinė orchidėja miršta. Mokslininkai neturi paaiškinimo, kodėl orchidėja elgiasi būtent taip.
Pačios gražiausios ir egzotiškiausios tai Brazilijoje augančios orchidėjos. Jos būna, labai keistų formų, spalvų : dryžuotos, tigrinės su labai ryškiais žiedais, skleidžiančios jaudinantį kvapą, seksualinį grožį.

Orchidėjos apsigyvena ir ant  žakeiro, vadinamo duonos medžių šakų. Jos taip įsikimba į savo šeimininkų kamieną, kad žievę nuplėši, o orchidėjų neišrausi. Ir pražysta duonos medis ne savu , o svetimu žiedu, ir neša žiedų puokštę kaip brangenybę, aukštai iškėlęs į saulę …

Rodyk draugams

BARZDOTAS DVIVEIDIS MILŽINAS IŠ NEGYVĖLIŲ LAIVO

Pabudau nuo tvinksėjimo smilkiniuose. Sapnavau tą nepažįstamą įdegusį vyriškį, kuri vakar mačiau kai buvau užsukęs į masažo kabinetą. Iki šiolei jis man stovi akyse tvarkingai nukirptais tamsiais plaukais, raumeningomis įdegusiomis rankomis,  stilingom trumpikėm gulinti ant kušetes plačiai išskėstomis kojomis. Jo gyvybinga jaudinanti išvaizda papildė  masažo kabinetą.

Ant vyriškio įdegusio kūno, raudonais dažais, atrodančiais lyg kraujas, buvo ištatuiruotas įspūdingas piešinys apsuptas įvairiais ženklais, kai kurie panašūs į astrologinius simbolius.    Žiūrėjau tylėdamas netekęs žado, apmąstydamas ką išvydęs. Atsipeikėjau, bet vis tiek jaučiau nerimastingą drebulį ir bandžiau nuvyti nemalonų jausmą. Jaučiau  kaip mano mintys skverbėsi į to vyro kūną.

Prieš mane  iškilo barzdotas dviveidis milžinas tarsi iš negyvėlių laivo … Abiejose siaubingai pravertuose burnose dantimis laikė įsikandęs po žmogų ir pašėlusiai purtė galvą, drabstydamas mėsos atplaišomis ir krauju. Man atrodė, kad tos visos tatuiruotes tuoj pakils stačiai nuo  kušetes ir puls mane, nors kūnas tebebuvo suglebęs ir laukė švelnaus moteriško prisilietimo …

Sunku suvokti, ką žmonės kartais nori pasakyti tatuiruotėmis, kurias turi ant savo galvos kaklo, krūtines, pečių, blauzdų, kojų pirštų galų ir net gi prie savo intymių geismų vietelių …

Ar Jūs žavi, stebina, įkvepia, atstumia Žmogus, kurio visas kūnas nuo galvos iki kojų - beprotiškai, šokiruojančiai ištatuiruotas ?

Rodyk draugams

KAI DIEVAS KŪRĖ MAMĄ

Dievas nusprendė sukurti … Motiną. Šešias dienas triūsė … Atskridęs angelas nusistebėjo : “Tiek daug laiko ji iš tavęs atima.”

Dievas atsakė : “Taip, bet juk žinai, kokia ji turi būti ? Atspari vandeniui, bet ne iš plastmasės … joje turi būti 180 judančių dalių, kurias būtų galima pakeisti … ji privalo veikti išgėrusi vien kavos puodelį ir nesustoti, jei dvi dienas nevalgė … jos bučinys turi išgydyti bet ką : ir sulaužytą koją, ir nusivylimą meile … be to, jai reikia šešių porų rankų.”

Angelas pakraipė galvą ir nepatikliai sumurmėjo : “Šešių porų ?” “Rankos  - tai dar nė pats sudėtingiausias dalykas, sunkiau padaryti tris poros akių, be kurių neįmanoma įsivaizduoti mamos.”  Viena pora tam, kad klausdama : ” Ką ten darote, vaikai ?”, matytų, kas dedasi už durų, nors jau ir taip viską žino. Antra akių pora jai reikalinga pamatyti tai, ko neturėtų matyti, bet privalėtų žinoti. Ir trečioji - kad pažiūrėtų į nusikaltusį vaiką, kai jam sako : “Suprantu, bet vis tiek tave myliu.”

“Viešpatie, angelas švelniai palietė jo ranką, eik miegoti. Tęsi darbą rytoj …” Negaliu, atsakė Viešpats. Jau beveik baigiau. Ji jau gali pagyti pati, jei susirgo, moka pagaminti pietus šešiems asmenims, teturėdama kilogramą mėsos. “

Angelas smalsiai iš visų pusių apžiūrėjo motinos figūrą. “Gal ji pernelyg švelni”, suabejojo. “Bet ir ištverminga ! Atkirto Viešpats griežtai. - Tu neįsivaizduoji, ką gali padaryti ir iškentėti motina. ”                    - Ar ji moka mąstyti ? “Ne tik moka, bet maksimaliai išnaudoja savo proto galias, be to, sugeba puikiai vesti derybas.”

Tą akimirką angelas pasilenkė prie motinos ir palietė pirštu jos skruostą. “Kažkas iškrito”, tarė atsigręžęs į Dievą. “Niekas neiškrito, pataisė jį Viešpats. - Tai ašara.”

- “O kam jos reikia ?”

- “Ašara išreiškia džiaugsmą, liūdesį, nusivylimą, skausmą, vienatvę ir išdidumą.”

- Tu genijus ! Sušuko angelas.

Mąsliai šypsodamas Dievas pridūrė : “Tiesą pasakius, tą daiktelį į jos akis įdėjau ne aš.”     (Erma Bombeck)

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Dievas nesukūrė ašarų. Kodėl jas sukuriame patys ?

Rodyk draugams