BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2012, Gegužė

PRAEITIES ĮVYKIŲ VERPETAI …

Apgraibomis ieškojau mobiliojo telefono, kuris skleidė nemalonius pojūčius ir garsą.  Prieš atsiguldamas buvau pamiršęs užtamsinti langus  pro užuolaidas smelkėsi prieblanda ir nebuvo įmanoma  nuspėti, koks dabar paros metas. Apgraibomis vis ieškojau mobiliojo telefono. Ekrane švietė 4:10.  Niekaip nesupratau, kaip galėjau šitaip suklysti nustatydamas žadintuvą. Ketinau keltis penkios minutės po septynių.

Nutildžiau telefoną  … ir vėl griuvau į lovą. Užsimerkiau , tačiau  pajutau,  kad iškyla  praeities dienos įvykių verpetas. Mintys šokinėjo, galvoje viską jaukdamos  ir keldamos tokį chaosą, kurios neleido užmigti. Prislėgtas atsikėliau, nupėdinau į dušą. Pastovėjau po karšto vandens srovę. Vonios kambarys  prisipildė karštų garų, nuo veidrodžio nuvaliau garo sluoksnį.  Nusišluostęs užsitempiau trumpikes, marškinėlius ir nupėdinau į virtuvę. Nuplėšiau kalendoriaus lapelį, pripyliau į kavinuką vandens, ir kol vanduo užvirė  stovėjau atsilošęs į šaldytuvą. Niekaip nesugebėjau išgryninti nuodėmingos minties ir ją su kuo nors sulyginti …  Sena “Jakobs”  kava atrodė praradusi aromatą, tad vietoj jos čiupau arbatžolių ir įmetęs į puodelį iki viršaus užpyliau   verdančio vandens. Sieninis laikrodis tiksėjo rūpestingai skaičiuodamas minutes …

Rodyk draugams

AR ŽMOGAUS SIELA AMŽINA ? …

Visai atsitiktinai į mano rankas pateko žymaus “Washington post” žurnalisto Tomo Šroderio (Tom Shroder) knyga “AMŽINOS SIELOS”. Pirmiausia, tai labai sudomino knygos tema, kuri sukėlė daugybe minčių … Tai pribloškiantis stulbinantis, tačiau autentiškas pasakojimas apie tūkstančius vaikų kurie teigia prisimeną praėjusius savo gyvenimus. T.Shroder sykiu su profesoriumi psichiatru ir mokslininku Jano Stivensonu, kuris per keturiasdešimt metų  tyrinėjo nesuvokiamus reiškinius žmonių gyvenimo peripetijose. Ištyręs daugybę vaikų, kurie pasakoja apie praėjusius gyvenimus, ilgisi savo buvusio gyvenimo … Visi knygoje aprašyti atvejai svarbūs kaip informacinis šaltinis. Aprašoma , kas vyksta po mūsų mirties, o tai yra užuomina apie tai, jog pasaulis yra paslaptingas, kad jame veikia didesnės jėgos nei mes žinome ir pajėgiame suvokti.

Perskaičius knygą,  visgi iškyla daugybe neatsakytų klausimų kurie verčia susimąstyti.  Ar tikrai su mirtimi žmogaus egzistencija nesibaigia ? Ar žmogaus siela - amžina ? …

* * *

Rodyk draugams

ARBŪZAI - BEŽDŽIONIŲ SPĄSTAI

Neseniai  darbovietėje turėjome svečių iš Indijos. Vaikščiodami po firmos kiemą netikėtai pastojo mums kelią besibastanti, drąsi, iššiepusi iltinius dantis, ieškanti grobio žiurkė. Norėjome ją pagauti  ir  … ,  bet svečias kategoriškai neleido jos gaudyti. Indijoje žiurkės yra gerbiamos, mylimos ir šventos. Netgi yra šventykla, kurioje veisiasi tūkstančiai žiurkių. Žmones meldžiasi, aukoja maisto. Tikima, kad žiurkės krauna turtus, atneša laimę, tad jas gaudyti ir užmušinėti yra tikra nuodėmė.

Per pietus, prie tikros indiškos arbatos puodelio, svečias papasakojo kaip Indijoje yra gaudomos beždžionės. Vaikystėje ir jam pačiam su tėvu teko jas gaudyti. Netgi yra tokia specialybė kaip beždžionių gaudytojai - medžiotojai.  Indijoj arbūzai naudojami kaip spąstai beždžionėms gaudyti. Dideliame arbūze pragręžiama skylė, paberiama į jį truputį ryžių, grūdų. Beždžionės labai yra įžvalgios ir nepaprastai smalsios bei godžios. Ne visi žvėrys turi lapės gudrumą. Beždžionės yra labai neišmintingos. Vos spėja žmonės pasislėpti, jos greitai leidžiasi iš medžio, puola prie arbūzų ir pastebėjusios skylę, įkiša į ją letenėlę. Letenėlė apčiuopia ryžių grūdus, prirenka jų pilną saują, bet sugniaužtas kumštis jau neišlenda pro skylę, ir beždžionė šlubčiodama ant trijų kojų, velka didžiulį arbūzą. Net tada, kai atbėga žmonės ji smagurė laiko sugniaužusi kumštį arbūze. Gaila paleisti grūdus. Taip medžiotojai lengvai pagauna godų žvėrį.

Rodyk draugams

IŠ BAŽNYČIOS Į NAMUS SU PREZERVATYVŲ PAKELIU IR PLYTELE ŠOKOLADO

Turėjau šv.Mišias už neseniai mirusią tetą. Bažnyčia buvo pilnutėle kaip per didžiausius atlaidus. Kunigas pradžioje pamoksle labai gražiai minėjo apie Mariją ir kvietė visus Motinos dienoje priimti Mariją kaip Motiną, kuri atveda mus prie savo Sūnaus. Kitapus manęs ant suolo sėdėjo susikaupiąs, giliai pasinėręs į savo apmąstymų paslapčių sūkurį jaunuolis. Žvilgtelėdamas į jį pastebėjau ant jo atidengtos  plaukuotos krūtinės didelį medinį kryžių. Retkarčiais mano žvilgsnis nukrypdavo į kaimyną. Jaučiau  jo susikaupimo energiją, įdėmų į tolį įsmeigtą žvilgsnį.

Mišios baigėsi. Išėjęs iš bažnyčios jau buvau besukąs į namus kai prisiminiau, kad namuose neturiu saldumynų. Tad užsukau į prekybos centrą. Prie kasos prieš mane stovėjo tas pats jaunuolis atlapota krūtinę. Jis mane pažino, nusišypsojo ir greit nuleido galvą. Jo raumeningos rankos laikė dėžutę prezervatyvų ir plytelę juodo šokolado.

Prezervatyvo, kaip daikto Romos katalikų Bažnyčia nesmerkia, nes jį galima pripūsti kaip balioną, apačioje surišti raudonu kaspinėliu, galima nupiešti kokį kiškį ar kosminį erdvėlaivį, juokingus žmogeliukus, pasaulį, tokį kokį jį matai, ir žaisti, galima prileisti vandens ir užrišus kam nors numesti tiesiog po kojomis. Pamenu mes vaikai taip darydavome nežinodami jo tikslios paskirties. Pagal bibliją, Dievas skirtingai nei gyvūnams, davė nemirtingą sielą ir padarė mus aukščiau gyvūnų, galinčius valdyti savo instinktus. Netikiu, kad Dievas draustų prezervatyvus. Dievas draudžia lengvabūdiškumą, paleistuvystę šeimoje ir prieš šeimą, prieš santuokinius ryšius, šeimos ardimą, nepagarbą jai ir joje - tarp vyro ir žmonos.

Prieš trys metus Popiežius Benediktas XVI lankydamasis  Kamerūne  priminė, kad prezervatyvų naudojimas katalikui  - mirtiną nuodėmę. Kamerūne yra daugiau kaip puse milijono žmonių intefikuotų ŽIV, tūkstančiai vaikų dėl AIDS lieka našlaičiais. Dėl ligų, skurdo, bado miršta tūkstančiai vaikų nesulaukusių savo penktojo gimtadienio.  Tai kas yra nuodėmė ? … Jei AIDS sergantis hemofilikas negali susilaikyti nuo žmonos pagundų … , tad tegul užkrečia žmoną, nei naudoja prezervatyvą ? Tai žiauri XXI a. katalikų bažnyčios pozicija. Seksas - tai ne vien giminei pratęsti, bet ir šeimos tvirtumui suteiktas džiaugsmas.

Turiu pažįstamą, dirbančią  Kamerūne pagal Europos savanorių tarnybos programą.  Kamerūne moko   vaikus, padeda ligotiems žmonėms. Viename laiške rašė, kad po Benedikto XVI apsilankymo Kamerūne bažnyčiose aukų dėžutėse vis dažniau kunigai atranda ne Kamerūno frankų, o … prezervatyvų …

* * *

Rodyk draugams