BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2011, Gruodis

JAU KALĖDINIAI VARPELIAI SKAMBA IR NAUJIEJI ANT MŪSŲ NAMŲ SLENKSČIO

Greitai tirpsta laikas … Jau ir Šv. Kalėdų  varpeliai skamba, ir Naujieji Metai  2012    stovi ant mūsų namų slenksčio. Šv. Kalėdos ir Naujieji Metai  - tai sveikinimų ir palinkėjimų metas.

Linkiu blog’o skaitytojams gražių, jaukių  Šv. Kalėdų, sėkmingiausių metų, kad vienas kitam nenusibostume, kad turėtume, kur užsukti prisiglausti mintimis.

Tegul laimė ir džiaugsmas lydi ištisus metus.

Tegul smulkmenos niekad negniaužia širdies.

Tegul didelės mintys ir užmojai platūs, sunkumus įveikti padės.

Atraskite džiaugsmą gyvenimo kasdienybėje, atvirumo gerumui ir būkite laimingi !

Su meile ir pagarba

- GLUOSNIS -

Rodyk draugams

AR MINIMALUS ATLYGINIMAS PADARO ŽMOGŲ DORESNIU ? …

Sutinku “Iki” parduotuvėje vieną pažįstamą su kuriuo kadaise dirbom vienoje garsioje firmoje. Pažįstamo veidas  piktas, surūgęs, nors esąs dar ne senyvo amžiaus. Pažįstamas pasipasakojo, kad buvo patekęs į avariją, bet viskas laimingai baigėsi, jokios traumos. Matyt tokia buvo Dievo valia. Tik keista buvo klausytis aimanų dėl sudaužytos mašinos. Pokalbis vis krypdavo į pinigus. Advento laikotarpis - apmąstymų, susikaupimo mėnuo ir rodos reikėtų kalbėti apie dvasinius dalykus, o ne apie pinigus.

Taip pinigai - labai svarbus dalykas … Turbūt nerasi žmogaus, kuris nesiskųstų, neverkšlentų apie sunkią savo gyvenimo dalią, kad neturi pinigų, sunku gyventi … Kai apsilankai prekybos centre, sukasi galvoje mintis, kad  dar yra tiek perkančių … Kažin kiek jų būtų jei piniginę turėtų sočiai prikimšta … ? :)   Oi, tas gyvenimas … kaip Chupa Chups, vieni čiulpia visą gyvenimą, … o kiti …

TV, Radijas vis trimituoja, kad puse Lietuvos piliečių gyvena iš minimalaus atlyginimo. Minimalus atlyginimas žmogui duoda ir teigiamus pliusus. Pliusai daugiau sielai, bet kai sielai gerai, tai ir kūnui gerai.  Jeigu turėtum daug pinigų šeimoje būtų kasdieniniai ginčai, kurie paveiktų sveikatą, nesibaigiantys konfliktai … Galvos skausmas … ką pirkti ? Užsinorėtum naujos mašinos, žmona naujų Kanadietiškų baldų, vaikai brangaus kompiuterio, įmantraus telefono su stilingu dizainu ir dar velnias žino ko, o kai pinigų nėra … žinai, kad pirkti galima būtiniausius dalykus ir nėra ko kelti ginčų, gadinti kraują sau ir kitam. Kai turi pinigų užsinori ko nors “stipresnio”, o paskiau ir blondinės olialia pupyčių …  O dabar tik gali svajoti ir būti ištikimas vienai savo išrinktai, kuri tave dar pakenčia … su minimaliu atlyginimu.

Neseniai į firmą kurioje dirbu priėmė  naują darbuotoją, kuris papasakojo tokį nuotykį. Prisėdo alaus bare prie tokios baltapūkes panelės ir netyčia išsitarė, kad gauna minimalų atlyginimą, ir pokalbis tuo pasibaigė … o baltapūkė ėmė ir išgaravo kaip kamforas …

Ar tikrai minimalus atlyginimas padaro žmogų DORESNIU ? …

Rodyk draugams

KAIP NORS …

Praeitą savaitgalį - prekybos centre, žmonai į laiptų plyšį įstrigo batų kulniukas. Šeip taip ištraukė, bet kulniukas  nulūžo ir padas įtrūko. Tai buvo žmonos mėgiamiausi batai, tad skubiai nunešiau į dirbtuvę, kad uždėtų naujus kulniukus, naujus padus priklijuotų. Sako, kad nulaužti batų kulniuką - blogas ženklas …

Ateinu pasiimti batų iš taisyklos, o ten krūva … tik rinkis …  Paklibinu, kulniukas kliba … Pasižiūriu į padą, toks plonytis padelis priklijuotas, atrodo lyg popierinis, ant uodo užlipus, anas supykęs ims ir perdurs. “Negi negalėjote kulniuko tvirčiau pritaisyti, storesnio pado priklijuoti” ?  Meistras pasitaikė stambuolis. Pažiūrėjo į mane, į batą ir patempęs lūpą sako : “ne pirmą kartą taisau, kaip nors laikys”, ir atiduoda man batus dėk į maišelį, ir nešk …  Šiandien žmona grįžta iš darbo namo ir matau tarpdury vienoje rankoje laiko rankinę, o kitoje bato kulniuką. Pamatęs,  jos piktą veido išraišką,  prisiminiau stambuolio  žodžius :  “Kaip nors laikys” …

Kaip nors … mano draugo bute, montuojant virtuvinį komplektą  meistrai irgi taip galvojo. Atėjo, pakaukšėjo plaktukais, parūkė balkone. Komplektas kaip nors pastovėjo pusmetį ir spintelė ėmė krypti į  šoną. Sūnus tik spėjo atidaryti spintelės duris … spintelė ėmė ir nukrito. Gerai, kad nieko nesužalojo.

Bato kulniukas nulūžo, spintelė nukrito. Kas gi čia tokio, pasakysite ? Būna ir blogiau …  Pernai pamenu firmoje visi žinojo, kad mašina nesutvarkyta. Vairuotojas vis zizė kaip tą musė, kad mašinos stabdžių sistemą  reikia taisyti. “Kaip nors nuvažiuosi ”,  sakydavo bosas.  Bevežant brangius įrengimus mašina nuslydo ir apvirto. Nukentėjo du mašina važiavę žmones …

***********************************************************************************************

“Kaip nors” pasitaiko mažų ir didelių. Bet kiekvienas iš jų - sanderis su savo sąžine, nesvarbu didelis ar mažas. Ne tiktai moralinis “brokas”, bet ir nuoskauda kitam žmogui. O to moralinio “kaip nors” skalė - kuo plačiausia …

Rodyk draugams

PABLO PIKASO “GERNIKA” …

Pablo Picasso Nuo žemės nušluotas Gerniko miestas 1937

Pablo Picasso Nuo žemės nušluotas Gerniko miestas 1937

Šiandien betvarkydamas senus daiktus į mano rankas pateko senai pamirštas aplankalas su reprodukcijomis iš pasaulio muziejų. Susidomėjęs verčiau vieną po kito reprodukcijas ir mano dėmesį patraukė Pablo Pikaso reprodukcija “Gernika”. Pamenu apie šį paveikslą tapytojas A.Martinaitis pasakojo tokią istoriją.

Vokiečiams įžengus į Paryžių dailininkas Pablo Pikaso užkariautojų liko nepaliestas. Vermachto karininkai ir kareiviai buvo gausūs Pikaso ateljė lankytojai. Kiekvienas šių nekviestų svečių buvo sutinkamas nebyliai, nebyliai vedžiojamas po dailininko atelje ir atsisveikinant gaudavo paveikslo, kuris vaizdavo nacių lakūnų sunaikintą baskų miestą Gerniką, reprodukciją. Tik tada Pikaso ištardavo vienintelį žodį - “Souvenir !”.  Karta pas jį  atvyko gestapo agentas, rodydamas reprodukciją ir paklausė : “Tai Jūsų darbas ?”

- Ne, ne, - purtydamas galvą atsakė dailininkas. - Tai jūsų darbas … Ar agentas nesuprato atsakymo, ar pernelyg gerai suprato, ar buvo paveiktas jo sumanumo, ar jį priėmė kaip nepilnapročio išsireiškimą ; agentas išėjo ir daugiau nevargino dailininko.

***********************************************************************************************

Gernikas - ispanų miestelis. Pikasas tapė sukrėstas vokiečių lakūnų žiaurumu, kurie subombardavo baskų miestelį. Vaizduoja  karo siaubą, gėrio ir blogio gyvenimo ir mirties kovą. Pagrindinė figūra jautis ir arklys. Atstovauja tamsai ir brutalumui, ir šviesos nešėją, simbolizuojančią gėri ir viltį.

Rodyk draugams