BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Rugpjūtis

GEGUTĖ MEDAUS RODYKLĖ

Sėdžiu ir valgau medų. Tiesiog pirštais kabinu. Gal ne estetiška ?! … Nieko baisaus, bet labai skanu … Valgant medų reikia ilgai laikyti burnoje, kad pajaustum jo skonį ir kvapą. Valgysi medų nesirgsi, nepasensi … ! Pasak galvos skausmo specelistų, valgant medų galima išvengti pagirių sukeliamo galvos skausmo. Receptas visai paprastas : prieš ir po alkoholio vartojimo reikia suvalgyti duonos su medumi. Afrikos pietuose gyvena įdomus paukštis. Ji vadina  “medaus rodyklė”  arba  “gegutė rodyklė”. Kai gegutė suranda laukinių bičių lizdą, ji pirmiausia ieško žmogaus ir kviečia jį šauksmais. Ji šokinėja priešais žmogų ir vis atsisukinėdama pasižiūri ar jis seka iš paskos. Atvedusi žmogų prie bičių lizdo, gegutė netoliese nekantriai laukia, kol žmogus išims medų. Paskui ji su didžiausiu malonumu mėgaujasi medaus likučiais ir bičių vikšrais. Įdomų, kad šio paukščio oda tokia stora, jog puikiai apsaugo jį nuo bičių įkandimo.

Rodyk draugams

SĄLYGA : “ARBA, ARBA … “

Į darbą buvo priimta nauja buhalterė. Įsikalbėjome ir man papasakojo tokį įvykį. Jos duktė, studentė, pamilo savo kurso draugą. Vaikinas gražaus sudėjimo ir išvaizdos. Ne viena studentė dėl jo  “nėrėsi iš kailio”. Kartu su dukra eidavo į teatrą, kiną, važiuodavo į iškylas, ir kitas pramogas. Ir štai vieną vakarą, jai grįžus namo, dukra apsiverkusi sėdi savo kambaryje. Paaiškėjo, kad dukters  “mylimasis” iškėlė jai sąlygą : “Arba, arba … ” Kitaip jis su ja draugauti negalįs, nes draugai iš jo juokiasi, kad jis toks lepšis …

Mergina pasirodė su  “charakteriu”, metė viską ir viena pardūmė namo. Ji verkė ne tiek dėl savo draugo įžūlumo, kiek dėl to, kad buvo įžeistos jos moteriškas orumas, kad ją išdrįso palaikyti tokiu žemu, padaru, kad jos  “mylimasis” su ja draugavo dėl tam tikrų išskaičiavimų.

Vyrai, nebūkite iškamšos, savanaudžiai ir egoistai ! Gal dėl tokiu vyrų kaltės, atsiranda tų blogų merginų ? Nesėkite egoizmo sėklos !

Rodyk draugams

KĄ TURI DARYTI VYRAS, JEI MOTERIS SKELIA JAM ANTAUSĮ ?

Neseniai aplankiau seną gerą draugą. Plačiame draugų rate užsimezgė labai įdomus draugiškas pokalbis.  Ką turi daryti save gerbiantis vyras, jei moteris jam skelia antausį ? Ar turi jis čia pat prie draugų perskaityti jai paskaitą etine tema ar geriau ją iškoveikti? O gal tvoti jai, biaurybei, kaip reikiant, kad akys pažaliuotų ? ! …

Komentuokite :  Kaip Jūs pasielgtumėte tokioje situacijoje ? !  …

Rodyk draugams

LIETUS RAŠO ANT LANGŲ LAIŠKUS …

Sėdžiu namuose ir nuotaika - nebloga. O kodėl ji turi būti bloga ? … Nuo ryto lietus vis rašo ant langų  “laiškus” ir bėginėja po visą gatvę savo šlapiomis kojomis. Pro langą stebiu gatvę. Mėgstu lietuj lyjant žiūrėti pro šlapia stiklą. Visur baluoja balos. Gatve važiuojanti kiaurai permirkusi iki siūlo galo dviratininką išgąsdino “AUDI”. Šaligatviu išdidžiai po lietsargiu žingsniuoja labai mielas pyplys. Po konteinerį, vakar pastatyta - “Jadziukes bufetuką” apsigaubęs permatomu ploščiumi rausiasi  “varguolis”. Po daugybę  “MAXIMA” maišelių ir radęs tai, ko taip ilgai, atkakliai ieškojo, šypsodamas iš palaimos atsitiesia.

Dviratininkas ranka pamoja pypliui. Močiutė papurto skėtį ir akimirksnių sulangto jį. Pro sunkius, pilkus debesys nusišypso saulė. Baluose atsispindi saulė. Praskrenda kligdama kregždutė. Žmonės pakėlia galvas į dangų ir su šypsena veiduose nukeliauja tolin …

Rodyk draugams

PASLAPTINGAS RECEPTAS NUO NUODĖMĖS

Išsikaskite paklusnumo šaknelių;

Prisiskinkite kantrybės lapų;

Užsiauginkite atvirumo gėlių;

Prisirinkite sielos tyrumo žiedų;

Visa tai išdžiovinkite susilaikymo pavėsyje;

Sudėkite į gerų darbų puodą;

Įpilkite atgailos ašarų vandens;

Pasūdykite artimo meilės druska;

Pridėkite išmaldos dosnumo;

Įpilkite truputį (tik nepadauginkite) aistros vyno;

Įberkite susitaikymo miltelių;

Nepamirškite žiupsnelio nuolankumo prieskonių;

Visa tai gerai išmaišykite ir vartokite po tris valgomuosius šaukštus;

Visuomet vilkėkite teisingumo rūbais;

Niekuomet netuščiažodžiaukite, nes peršalsite ir vėl susirgsite.

/Šamordino vienuolių receptas /

Rodyk draugams

ČARLIO ČAPLINO AUKSINIS LAIKRODIS SU GRANDINĖLE

Vakar žiūrėjau komediją iš  ČARLIO ČAPLINO auksinės kolekcijos. Stengiausi nesijuokti, bet kur tau … Buvo juoko iki ašarų. Atsimenu, kaip visi kiemo vaikai mėgdžiodavome Čarlį. Stengdavomes, kas elegantiškiau nužingsniuos - nukrypuos į parduotuvę Čaplino eisena … Tad bežiūrėdamas seną filmą, aš prisiminiau vieną smulkmeną liečiančią Čarlį. Kai filme pamačiau Čarlį ištraukiant iš kišenės laikrodį su grandinėle, man atgijo iš mokyklos laikų muzikos mokytojo pasakojimas.

Kartą važiuoja Niujorko metro ČARLIS ČAPLINAS. Grįžęs namo, kišenėje aptinka auksinį laikrodį. Čarlis suko galvą, kaip pas jį atsidūrė laikrodis ?! … Ruošiasi nunešti į policiją. Kitą dieną atėjo anoniminis laiškas:  “Mielas misteri Čaplinai ! Rašo Jums profesionalus kišenvagis. Vakar metro aš pavogiau vieno turtingo pono auksinį laikrodį, bet pamatęs Jus, nutariau jį padovanoti ir nuleidau į Jūsų kišenę”.

Praėjo metai. Vagies policija nesugavo, nesurado ir savininko, tad laikrodį persiuntė Čaplinui. Apie tai rašė visi Niujorko laikraščiai; ir štai Čaplinas gauna antrąjį anoniminį laišką: “Brangusis misteri Čaplinai ! Prieš metus , važiuojant metro, pavogė man auksinį laikrodį. Aš perskaičiau laikraščiuose, jog kažkoks kišenvagis padovanojo jį Jums. Jeigu mano laikrodis lieka pas Jus, misteri Čaplinai. Kadangi aš Jūsų nepaprastą talentą gerbiu nemažiau negu kišenvagis - siunčiu laikrodžiui ir auksinę grandinėlę”.

Rodyk draugams

O JOS VIS NĖRA …

Stoviu, pasmerktas savo mintyse, svarstymuose ir apmąstymuose . O jos vis nėra … Pagalvojau, išjudinsiu iš sąstingio sujauktas mintys ir skaičiuosiu laiką. Periodais, kaip krepšinio rungtynėse. Pirmas jau praėjo, dabar antras, paskui bus trečias.  Ilgiau nebelauksiu …

Pasigaminau iš minčių vandens laikradį. Vanduo nuslūgo, pasirodė smėlis. Stoviu po smėlio laikrodžiu ir laukiu … Ji nesirodo, jos vis nėra … Nuotaika nekokia.  Pro šalį praėjo marozai. Kodėltai nelietė ! Pagalvojo šventasis ir patraukė toliau.

Bokšto laikrodis greit išmuš vidurnaktį. Dar spėjau prieš paskutinį dūžį pinigus išsikeisti į gėles. Gėles, brangesnės už pinigus, nes pinigai neturi kvapo. O jos … vis nėra. Žvelgiu į laikrodį.  Dar kelios kilovatvalandes  ir eisiu … Jau vėlus metas. Į alfą išvažiuoja paskutinis taksi, kai …

- Brangusis, atrodo, truputį pavėlavau, šypsodamasi sako ji, - žinai tesiog niekaip negalėjau nuspręsti, kuo man apsirengti ir nudžiuginti tave.

Rodyk draugams

DALINKIM DELNŲ ŠILUMĄ VISIEMS …

Delnai - tai žmogaus vidinės akys, kurioms viską norisi apčiuopti, paliesti, pajausti. Delnai irgi gali skleisti šviesą, šilumą ir būti šalti, sustingę, svetimi … Sutikę žmogų, jam paduodame ranką ir žvelgiame gyliai į akis. Norime pajausti vidinį jo pasaulį, o mūsų delnai atveria jam mūsų vidinį  “aš”.

Ar prisimenate nuostabų, nepakartojamo skonio mamos ar senelės pyragą ? Kai užmaišo tešlą ir kepa. Tos nuostabios akys spindi gerumu, meile, ir visa virtuvė prisipildo žmogiškos šilumos ir artumos.

Man patinka, kai vanile, maisto kvapais prisipildo namai ! Atsirieki gabalėlį dar šilto obuoliais ir namų jaukumu kvepiančio pyrago ir užmiršti visas patirtas dienos nuoskaudas, smulkius pykčius, ir šypsena pražysta veide. Tam tiek nedaug reikia - tik širdies gerumo.

Gyvenimo kvapus, spalvas, nuotaikas reikia gerti visa širdimi, kad pajustum, kiek dar daug gero džiugaus liko patirti. Pažinkime, mylėkime, dalinkime . Tada pasaulis bus stebuklingai mielas. Dalinkime savo delnų šilumą visiems … Įžiebkime savo širdyse kibirkštį - dvasinę ugnį !

Rodyk draugams

KEISTAS DAIKTAS - TAS MĖNULIS …

Šią naktį Mėnulis pereina į pilnatį. Toks apvalus švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas dvi dienas. Kartais net iš miego pabundi, pajutęs šį plikagalvį įsistebeilijus per langą. Pabundi ir negali užmigti. Lyg gyva būtybė tave stebėtų. Lyg kažką pasakyti norėtų …

Daug paslaptingumo ir nerimo  Mėnulio šviesoje. Per pilnatį visame pasaulyje statistika priskaičiuoja daugiausia avarijų, savižudybių, įvairių nelaimingų atsitikimų, nesusipratimų tarp žmonių Mėnulio pilnaties metų. Per Mėnulio pilnatį mums bei gamtai siunčiami impulsai būna stiprūs ir akivaizdūs.

Mūsų nuotaika labai priklauso nuo Mėnulio fazės. Sustiprėja jausmai, suaktyvėja teigiamos ir neigiamos emocijos. Visi pastebim, kad per Mėnulio pilnatį pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Augalai pilnaties metu prisipildo sulčių. Skaičiau knygoje, kad plaukus prancūzai mėgsta kirpti pirmą Mėnulio pilnaties dieną (netgi naktį) - kad jie būtų tankesni, vešlesni, ne taip skubėtų augti.

Viskas pasaulyje pulsuoja, banguoja. Viskas turi savo dėsnius ir ritmus. Mes, žmonės, esame mažytė kosmoso dalis ir mums belieka tik prisitaikyti prie  Visatos ritmų. Jokiu būdu nemėginti jų pakeisti. Turime ieškoti harmonijos su gamta, žmonėmis, su pačiais savimi.

Tad jeigu per Mėnulio pilnatį, blogai mėgosite, arba visai negalėsite užmigti, išlipkite iš lovų ir, išeikite paklajoti po mėnesėtą naktį, o tie kurie sapnuos įspūdingus, išsipildančius sapnus Pilnatis - tai pats tinkamiausias laikas panaršyti po savo sielos labirintus …

Rodyk draugams