BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Liepa

SKUBA VASARA … …

Žydėjimo karštis persimetė į pievas ir dobilų laukus. Į saulę varpas iškėlę, rugiai vilnija, vejasi gaivų vėjo gūsį. Medžiai smagiai svaido vienas kitam jau išmokusius skraidyti paukščius. O atokaitoje avietės pasimėgaudamos siurbia saulės kraują …

Vasara apžiūrėjusi žaliuojančius laukus, sušildytas upes ir ežerus, ji nesustodama imasi darbo. Nesilepindama saldžiuose miego pataluose, ji anksti pakyla į darbą. Apeina laukus ir sodus. Brandina javo grūdą. Palaisto dar nesutvirtėjusį želmenį. Sušildo tarp lapų pasislėpusi obuolį. Į miškus pribarsto išsirpintas uogas … Nepasilsėdama vasara triūsia visą dieną ir tik tada, kai danguje pražysta žvaigždės, trumpam prigula pailsėti. Bet žiūrėk, rytas vėl pradeda žvaigždes rankioti, o netrukus ir saulę pakviečia … Ir vėl į darbą.

Skuba vasara. Skuba, kad spėtų visus darbus nudirbti. Kad atėjęs ruduo nerastų jos tuščiomis rankomis …

Rodyk draugams

PATYRINĖKIME SAVO SIELOS GELMES …

Kažkodėl manoma, kad PROTAS ir INTELEKTAS yra tas pats. Protas reiškia daug daugiau negu intelektas. Aukštas intelekto koficientas nei atima, nei prideda moralinių savybių. ADOLFO HITLERIO intelekto koficientas buvo 141. Dažnai nusikalteliai būna ne tik gudrūs, bet ir labai protingi. Jų vertybių sistema yra tokia, jog jie ryžtasi amoraliems poelgiams.

Neseniai skaičiau laikraštyje istoriją kaip vienas vaikinas apsukdavo galvą turtingoms moterims. Tiesiog genialus žmogus, gudrus ir protingas, išsilavinęs ir dar žavingas. Su psichiką viskas gerai, su intelektų - juo labiau. Pagalvojau, o kaip su šio vaikino dvasine sveikata ? Jei žmogus susirgo schizofrenija, vadinasi tai proto liga. O jei žmonės yra paveikti VERTYBIŲ KRIZĖS - tuomet yra sutrikusi VISUOMENĖS DVASINĖ  SVEIKATA. Tad patyrinėkime savo sielos gelmes … …

Rodyk draugams

KĄ NUSIPELNĖ, TĄ IR GAVO …

Prieš kelias dienas grįždamas iš MAXIMOS mačiau, kaip du  “vyriokai” užpuolė moterį ir išplėšė jos rankinę, pabėgo. Gaila, bet nieko negalėjau jai padėti, nes tai įvyko spontaniškai greitai, o  “vyriokai” sportiški greitai per kiemus … ir nepavysi, bet kraujas man užvirė …

Vagys prisiminiau, kai šiandien perskaičiau laikraštyje straipsnį apie kalėjime skriaudžiančius nusikaltelius. Mano manimu, jei nusikaltai, kažka nužudei be priežasties, pabruk uodegą ir sėdėk kalėjime. Nejaučiu tokiems  “žmonėms” nė menkiausios užuojautos. Tegul sėdi, tegul uosto: ko nusipelnė, tą ir gavo, gal labiau įvertins nuormalaus gyvenimo sąlygas. Tiktai labai gaila ju tėvų, motinų, kurios pergyvena daugiau negu jie patys … …

O pabaigai, pasilikim su gerom mintim. Savaitgalio vakarą, pasidovanokim stiprios, kvepenčia Afrikos vėju  ir saule kavos puodelį ir pasiklausykim ramios romantiškos muzikos.

Rodyk draugams

VISKO BŪTA, DAR NIEKO NEBŪTA … …

Mane skuodžianti Kęstučio gatve, netikėtai sustabdė muzika, sklindanti pro atvirą langą. Sustojau … , pažinau 1970 - ųjų  “DEEP PURPLE” albumo  In rock kompozicijas.

Mastau: kiek daug praeityje visko būta. Paskui susigaudau: dar nieko nebūta. Bandau surasti vidurį, tarp tų visų gyvenimo tiesų. O tam, matyt, neužteks ir viso gyvenimo … …

Rodyk draugams

ARTŪRO ŠOPENHAUERIO PORTRETAS …

ARTŪRAS ŠOPENHAUERIS neapsižiūrėjas pakabino savo jaunystės laikų portretą taip, kad nuo saulės spindulių jo plaukai paveiksle visiškai pakeitė spalvą. Jie parudavo. Ką tada padarė filosofas ? Jis apvertė paveikslą ir kitoje jo pusėje penkiomis kalbomis (vokiškai, angliškai, prancūziškai, itališkai ir lotiniškai) parašė : ” Aš niekad nebuvau rudaplaukis.”

Šiuo metu tas  portretas kabo Artūro Šopenhauerio muziejuje.  Artūro Šopenhauerio mintys nepaseno ir tinka  šiems laikams.

“Būti labai nelaimingam visai nelengvas dalykas, o būti labai laimingam ne tik sunku, bet išvis neįmanoma.”

“Retai mąstome apie tai, ką turime, bet visada - apie tai, ko stokojame.”

Rodyk draugams

STELMUŽĖS ĄŽUOLAS SENESNIS NEI LIETUVOS VALSTYBĖ

Ar pamenate, kaip kartu su visa klase susikibdavome rankomis ir visi drauge apkabindavome didįjį STELMUŽĖS ąžuolą ?  Visi apsikabinę dainuodavome :  “Saulele raudona, vakaras netoli … “  Gali būti kad mūsų vaikų vaikai šio gamtos stebuklų tapusio galiūno jau nebeapkabins. 50 metų - tiek liko seniausiam  ir storiausiam ąžuolui Stelmužėje. Ir tai tik tuo atveju, jeigu medis bus tinkamai  “pagydytas”. Turistai ąžuolą mėgsta ir tebelanko, tačiau medžio vaizdas sergantis. Viršūnė ir stambios šakos jau nudžiūvo. Žievė dengia tik48 proc. kamieno ir šakų paviršiaus. Akivaizdu, kad medis miršta …

1980 m. restauruojant ąžuolą buvo padaryta klaidų. Buvo išvalyta jo ertmė, išvežta 14 sunkvežimių puvenų. Po tokio darbo reikėjo dezinfekuoti ir ertmės paviršių, bet mokslininkai pareiškė, kad dezinfikuoti ertmės nereikia. Taip šis darbas ir liko nepadarytas. Dėl neatliktos dezinfekcijos ąžuolas ir toliau pūva iš vidaus, puvėsiai pasiekė jau medžio paviršių.

STELMUŽĖS ąžuolui 1500 metų, anksčiau nei gimė pati Lietuvos valstybė, iš gilės išdygęs STELMUŽĖS ąžuolas šiandien gyvena paskutines dienas. Bandoma išauginti STELMUŽĖS ąžuolo kloną, STELMUŽĖS  “vaiką”.

Negalvokime, kad mes, žmonės, esame svarbiausi šioje žemėje. Nelaukime, kad pasikeistų visa karta, tad kuo anksčiau įvertinkime gyvosios gamtos svarbą.

Rodyk draugams