ALUS - TURTUOLIŲ, IR VARGŠŲ MALONUMAS …
Viso pasaulio istorikai sutaria, kad alus buvo sukurtas MESOPOTAMIJOJE. Šumerai, kurie gyveno pietinėje Mesopotamijoje, buvo pirmieji žmonės kurie surado ir ragavo dieviško skonio gėrimą. Mesopotamijos karalienė ŠUBAD mėgaudavosi alumi pro ilgą auksinį šiaudelį.
Alaus tradicijos visame pasaulyje yra labai senos, o receptūros - labai įvairios.
XIV amžiaus pabaigoje alus tapo nacionaliniu Anglijos ir kitų Europos kraštų gėrimu. Anglijos karalienė Elžbieta II per pusryčius gerdavo alų vietoj apelsinų sulčių. Markas Tvenas apie alų Vokietijoje rašė: “Alus šioje šalyje yra toks įvairus, kaip ir kieme kudakuojančios dedeklės”. Tikra tiesa. Šiandien vien Vokietijoje gaminama daugiau kaip 5000 rūšių įvairaus alaus. Tad alus yra mėgstamiausias visame pasaulyje… Buvo atliktas tyrimas, kaip reaguoja įvairių tautybių žmonės, kai randa alaus bakale įkritusią musę. Štai kokie buvo rezultatai:
ANGLAS už alų susimoka, tačiau jo negėręs, išeina iš aludės.
VOKIETIS išpila alų ant grindų ir užsisako kitą bokalą.
PRANCŪZAS prašo padavėją pakeisti alų į kitą.
BULGARAS išgeria alų, paskui pradeda triukšmauti ir nesumokėjęs išeina.
AFRIKIETIS išgeria alų su muse.
KINIETIS pirma suvalgo musę, o po to išgeria alų.
RUSAS išima musė, išgeria beveik visą alų, po to vėl įmeta musę atgal į bokalą ir tada reiškia pretenzijas, reikalaudamas pakeisti.
Tad pakelkim bakalus už alaus mėgėjus!
Geras draugas gaivina širdį! Už gerus, tikrus draugus!
kažko abejoju dėl tų musių suvalgymo ar išgėrimo… Beto, ne kieniečiai, o kinai.
http://www.xpango.com?ref=91621673 Nemokamos dovanos
ŠUMERAI, o ne šumėnai
Nemėgstu alaus, bet įrašas tikrai patiko